صفحه اصلی فن آوری نوین مرکز تحقیقات قالب تونلی قالب ساختمانی شرکت مسا مقاله تماس با ما En
  صنعت سیمان

سیمان یکی از اصلی ترین صنایعی است که در ترقی و پیشرفت یک جامعه نقش حیاتی ایفا می کند. با پتانسیلهای موجود پیشرفت، تعداد کارخانجات سیمان به طور روزافزون و شگرف افزایش یافته و خواهد یافت. با توجه به گرد و غبار موجود در این صنعت، حفظ محیط زیست که امروزه یکی از مقوله های پذیرفته شده در تمام جوامع می باشد، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

شرکت آپادانا بنا با بهره جستن از مهندسین، متخصصین و تکنسینهای خبره در صنعت سیمان برای حفاظت محیط زیست از آلودگی گرد و غبار با نصب سیستم آبپاش بر روی شوت بارریز مواد به سالن سنگ و همچنین تعمیر و نگهداری بگ فیلترهای پالس جت و جایگزینی این نوع از بگ فیلترها با انواع فیلترهای کیسه ای مکانیکی گامی نو در پیشرفت این صنعت برداشته است.

فیلترهای کیسه ای (Bag Filter)

فیلترهای کیسه ای از نظر روشهای تمیز کردن کیسه ها تقسیم بندی می شوند. انواع روشهای تمیز کردن کیسه ها به صورت تکان دهنده (Shaker)، هوای معکوس (Reverse Air)، هوای فشرده (Pulse jet)، و تمیز کردن با صوت (Sonic Cleaninig) می باشد. امروزه جایگزینی فیلترهای کیسه ای پالس جت با انواع فیلترهای کیسه ای مکانیکی (ویبره ای، ضربه ای و جکی) به علت مزایای عمده آن از اهمیت خاص برخوردار است. از مزایای بگ فیلترهای پالس جت می توان تعمیر و نگهداری ساده تر با نیروی انسانی کمتر و همچنین نداشتن تجهیزات پیچیده را نام برد.

بگ فیلتر پالس جت (Bag Filter Pulse – jet)
در این نوع فیلترها هوای فشرده جهت سیستم پالسینگ بگ فیلترها و برای پاک کردن کیسه ها مورد نیاز است. این هوای فشرده از طریق کمپرسور مستقر در کنار بگ فیلتر و یا ترجیحاَ از طریق سیستم هوای فشرده مرکزی تاسیسات کارخانه تامین می گردد. این هوا از نقطه تامین به بالای بگ فیلتر که مخزن هوای فشرده بگ فیلتر در آنجا قرار دارد منتقل می شود، هوای فشرده ای که توسط این خط به مخزن هوای فشرده منتقل می گردد باید دو خصیصه داشته باشد:
1.      کاملاَ عاری از گرد و غبار و آلودگی و رطوبت باشد.
2.      فشار آن قبل از مخزن هوای فشرده قابل تنظیم باشد.
به جهت دستیابی به این دو منظور در قسمت اتصالی این خط به مخزن هوای فشرده نیاز به یک رطوبت گیر مجهز به رگولاتور و گیج نشان دهنده فشار می باشد.
سیستم پاک کننده فیلترها (سیستم جت پالسینگ)
سیستمی است که با کارکرد خود و ارسال پالسهای هوای فشرده به طور مرتب فیلترها را پاک و عاری از غبار ناشی از فیلتراسیون می نماید. این سیستم شامل تایمر الکترونیکی و دیافراگم و ولوها می باشد. هوا همراه بخار به داخل بگ فیلتر جریان پیدا می کند و در اثر عبور از فیلترها عمل فیلتراسیون و غبارگیری انجام می گیرد. پس از انجام عمل جت پالسینگ، زائدات و کیک چسبیده به فیلترها، جدا شده و توسط سیستم تخلیه به بیرون از بگ فیلتر هدایت می شود.
بازرسی روزانه برای نگهداری بگ فیلتر پالس جت
1.      فشار هوای فشرده سیستم جت پالس (جهت تمیز کردن فیلترها) در محل گیج چک می گردد، این فشار معمولاَ از 5 بار نباید کمتر باشد زیرا از قدرت پاک کنندگی سیستم پالسینگ می کاهد و در نتیجه فیلترها تمیز نمی گردد.و بر روی مکش دستگاه تاثیر می گذارد و قدرت مکش را می کاهد و همچنین فشار بالاتر از 8 بار باعث نشتی و از تنظیم خارج شدن ولوها و اتصالات سیستم پاک کننده می گردد.
2.      شیشه رطوبت گیر چک می گردد و در صورت وجود مایع در آن با باز کردن شیشه کوچک نصب شده در زیر رگولاتور، رطوبت دریافتی توسط رگولاتور که به صورت مایع در محفظه رگولاتور جمع می گردد، خارج می شود.
3.      شیر تخلیه در زیر مخزن هوا در کنار دستگاه بگ فیلتر، هر هفته یک بار باز شده و آب کندانس شده در آن تخلیه می گردد.
4.      سطح روغن درون الکتروگیربکس روتاری ولو را بازبینی کرده و هر گونه نشتی روغن، برای رفع آن گزارش می گردد.
5.      همواره خروجی بگ فیتر (بعد از روتاری ولو) را چک کرده و در زمان کار بگ فیلتر می بایستی کم و بیش دارای خروجی زائدات باشد. در صورت عدم ریزش زائدات از خروجی برای مدت زیادی، می بایستی جهت اطمینان از عدم بسته بودن لوله خروجی، این خروجی بازبینی گردد. بسته بودن این مسیر باعث پر شدن هاپر از زائدات و اختلال در کار بگ فیلتر می شود.
6.      وضعیت فن از نظر عدم شکستگی و عدم خوردگی پولی و همچنین وضعیت تسمه ها از نظر پارگی و لقی بازدید می گردد.همچنین  پایه فن باید در سطح محکم باشد و هیچگونه هوای خطا از لوله اگزوز و محل فلانجها نباید عبور کند. هر گونه ارتعاش غیر طبیعی فن گزارش می گردد.
7.      دمای یاتاقان های فن، کنترل و گرمای غیر طبیعی گزارش می گردد. یاتاقان و بلبرینگ ها طبق استاندارد ماهانه با گریس مخصوص گریسکاری می شود.
 

© 2008 ApadanaBana Company. All rights reserved.