صفحه اصلی فن آوری نوین مرکز تحقیقات قالب تونلی قالب ساختمانی شرکت مسا مقاله تماس با ما En
  قالب ساختمانی

  

سیستم قالب بندی تونلی 

·         این روش امکان اتمام اسکلت بتنی پروژه ها را در کوتاهترین مدت با حداقل نیروی انسانی فراهم میسازد.
·         حذف نازک کاری (پلاستر) زیر سقفها و روی دیوارها به دلیل سطح بتنی و صیقلی و ابعاد و اندازه های دقیق با استفاده از روش قالب تونلی امکان پذیر میباشد.
·         دیوارهای بتنی باربر در این سیستم، سازه ای بسیار مقاوم در برابر نیروهای زلزله بدست می آورد.
با استفاده از سیستم قالب تونلی امکان بتن ریزی همزمان سقف و دیوار بتنی و بصورت دوره گردش روزانه امکان پذیر می باشد.
در این روش مدت زمان ساخت سازه های بتنی در مقایسه با سایر روشهای مرسوم بسیار کوتاهتر میباشد. همچنین علاوه بر کیفیت و دقت بالا در اجرای اسکلت بتنی باعث صرفه جویی قابل توجهی در نازک کاری و تاسیسات مکانیکی و برقی خواهد شد.
صرفه جویی در کاهش نیروی انسانی مورد نیاز و مدت زمان اجرا حدوداَ به 50% نسبت به سایر روشهای مرسوم می رسد. قالب های تونلی تا پانصد بار بدون نیاز به بازسازی و تعمیر قابل استفاده هستند.

بدلیل تکنولوژی ساخت پیشرفته قالبهای فولادی در این سیستم، استقامت و دوام قالبها زیاد می باشد  بازگشت به بالای صفحه

 


  

  سیستم قالب فولادی دیوارهای منحنی شکل (FLEXO)

·         امکان اجرای قالب بندی دیوارهای دوار (دایره ای شکل) با قطر حداقل 5 متر میسر می باشد. (ضمناَ با این قالبها دیوارهای بتنی صاف نیز قابل اجرا می باشند.)
·         صفحات از قبل برای قطر (انحنا) مورد نیاز مونتاژ شده و زمان نصب قالب بندی دیوار را کاهش می دهند.
·         سطح بتنی بدست آمده کاملاَ صیقلی و بدون نیاز به نازک کاری از دیگر مزایای استفاده از این قالب ها است.
سیستم قالب دیوارهای منحنی شکل مقاوم در برابر فشار جانبی بتن تازه معادل KN/m280 بوده و برای ساخت مخازن و دیوارهای بتنی دایره ای شکل طراحی شده است. با این قالبها در صورت نیاز امکان اجرای دیوارهای بتنی صاف نیز وجود دارد.
ضخامت صفحات فولادی قالب ها mm4 است و از فولاد با حد جاری شدن بالا استفاده می شود لذا در برابر خستگی ناشی از بتن ریزی های متعدد مقاومت زیاد و عمر طولانی دارند.
تنظیم قطر انحنا مورد نظر در قالب ها به راحتی در کارگاه قبل از نصب امکان پذیر است.
صفحات قالب در محل درزها از یکدیگر جدا نمی شوند و به نظر می رسد کاملاَ یکپارچه و به هم چسبیده هستند.
قالب بندی اعضا مخروطی شکل با استفاده از صفحات مخصوص (دارای فیلر و قسمتهای الحاقی) امکان پذیر است. این صفحات قالب با داشتن سوراخ های موجود در قالب برای میله های فلزی رزوه شده (Tie-Rod)، نیاز به سوراخ کاری های اضافی در صفحات قالب را حذف می کنند.

                         
   سیستم قالب چوبی دیوارهای منحنی شکل (PLEXO)
·         امکان نصب و اجرای راحت و آسان و با قطرهای متفاوت و یا انحنای مورد نیاز.
·         با توجه به دوام بالای قطعات الحاقی فولادی فقط با تعویض صفحات قالب چوبی برای مدت طولانی قابل استفاده است.
·         به آسانی و سریع، برای قطر انحنا دیوار مورد نظر تنظیم و نصب می شود.
این قالبها بطور وسیعی در سازه های دوار مانند مخازن آب – سیلوها و غیره استفاده می شوند و تا ارتفاع 5/7 متر می توان آنها را اسقرار داد و استفاده نمود. برای فشار بتن تازه معادل KN/m260 طراحی شده اند.
سبکی صفحات قالب این سیستم امکان جابجایی راحت و آماده برای نصب را فراهم می آورد و همچنین زمان درگیر بودن جرثقیل را کاهش می دهد بازگشت به بالای صفحه

                                                                                                      
     سیستم قالب لغزنده

 1.         سیستم لغزنده با جرثقیل – CCP

·         سکوهای این سیستم به همراه قالب های دارای سطح وسیع، به صورت لغزنده طراحی شده است.
·         سکوها می توانند با هر نوع قالب دیواری یکپارچه و یا تاشونده به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند.
·         با توجه به جابجایی قالب و سکو به عنوان یک سیستم واحد، در مدت زمان استفاده از جرثقیل 50 الی 70 درصد صرفه جویی می شود.
تمامی سیستم، سوار بر آنکراژهای ویژه قابل برچیدن و کفشکهای بالارونده می باشد. قرار دادن آنکراژ و کفشک جدید و سوار کردن آن بر روی سیستم تنها 10 دقیقه طول می کشد.
این سیستم با صرفه جویی در مدت ساخت، اجرای پروژه ها را اقتصادی تر می کند. سیستم با در نظر گرفتن ایمنی در کار به عنوان معیار اصلی، طراحی شده است.
قطعات اضافی آنکراژ برای مقابله با وزش باد شدید که در ساختمانهای مرتفع مورد نیاز است و همچنین مصالح آب بند (واتر استاپ) که در مخازن آب به کار می رود، موجود می باشند  بازگشت به بالای صفحه
 

               
2.         سیستم لغزنده هیدرولیکی - HCP
·         این سیستم برای ساخت شافت بتن آرمه و دیوارهای بتنی در ساختمانهای مرتفع مورد استفاده قرار می گیرد، امکان بالا رفتن اتوماتیک قالب دیوار سیستم سکو به طبقه بالایی بدون نیاز به جرثقیل وجود دارد.
·         هزینه این سیستم که بدون نیاز به تاور است، در مقایسه با سایر روشها که نیاز به جرثقیلهای برجی دارند، بسیار کم است.
·         این سیستم برای کار در ساختمانهای بسیار مرتفع و در تحت اثر بادهای شدید طراحی شده است.
سیستم قالب لغزنده هیدرولیکی، فضای کار ایمن در ساختمانهای مرتفع تامین کرده و برای تجهیزات و دیگر لوازم کار، فضای مناسبی فراهم می سازد و هزینه نیروی کار را کاهش می دهد.
این سیستم به وسیله پیستونهای هیدرولیکی بالا می رود و از شش مدل متفاوت با تیپهای HCP100,200,400 که در آنها قالبها از بالا آویزان می گردند و تیپهای HCP101,201,401 که در آنها قالبها بر روی سکو حمل می گردند، تشکیل یافته است.
 
                                        
    سیستم قالب هسته مرکزی لغزنده SHAFT

        ·         این سیستم قالب دیواری مکعبی فولادی است که برای ساخت دیوارهای هسته برشی در ساختمانها مورد استفاده قرار می گیرد.

·         این سیستم دارای خصوصیت تاشوندگی است، بدون نیاز به هر گونه باز شدن و نصب مجدد در داخل شافت از سطح بتن جدا شده و به وسیله جرثقیل به طبقه بالا انتقال داده می شود.
·         این سیستم به علت سهولت در نصب و بر چیده شدن از نظر نیروی کار مقرون به صرفه است. به عنوان قالب بیرونی هسته برشی بتنی می تواند به همراه هر گونه سیستم قالب بندی مورد استفاده قرار بگیرد.
از این سیستم قالب بندی می توان برای هسته برشی یا بازشو تا شش متر عرض نیز بهره جست. بازگشت به بالای صفحه

   

تخته چوبی/H20 سیستم قالب دیوار 

·         با قرارگیری و طراحی ساده برای ابعاد و اندازه های متغیر دیوارهای بتنی، در پروژه های مختلف به آسانی تطبیق می گردد.
·         همسازی با سایر انواع قالب های دیواری، برای بسته شدن به هم را دارد.
·         این سیستم متشکل از صفحات چوبی در تماس با بتن، همراه با پشت بند قائم از تیرهای چوبیH20 و قیدهای افقی فولادی روی تیرهای چوبی می باشد. برای فشار بتن تازه معادل KN/m250 طراحی شده است. صفحات قالب با جزئیات ساده به صورت روی هم یا در کنار هم و یا به صورت گوشه قابل بستن می باشند.
صفحات استاندارد به طول 1 متر تا 3 متر و به عرض 25 سانتی متر ساخته می شوند. انواع صفحات برای گو شه های قائم و زاویه دار و صفحات فیلر نیز قابل تهیه می باشند.
این سیستم قالب دیواری همچنین برای دیوارهای با قالب از یک طرف مانند دیوارهای حائل – دیواره فونداسیونها و دیواره سدها بدون نیاز به میله های تثبیت کننده فاصله، با استفاده از الحاقات مخصوص استفاده می شوند. بازگشت به بالای صفحه       


 

صفحات چوبی/H20 سیستم قالب بندی ستون

·         با استفاده از قیدهای افقی قابل تنظیم می توان ستون به ضلع تا 2/1 متر را بن ریزی نمود.
·         برای فشار ماکزیمم بتن تازه معادل KN/m2100 طراحی شده و قابل استفاده است.
·         دارای جزئیات ساده برای بستن و محکم کردن قالبها در گوشه ها می باشد.
این سیستم قالب ستون، ویژگیهای سیستم قالب دیواری را نیز دارد. این سیستم سرعت در نصب و برپائی را داشته و امکان بتن ریزی سریع را می دهد.
جابجایی آسان – برپائی راحت و سریع در کارگاه از دیگر مزایای این سیستم است ضمناَ امکان بتن ریزی ستونهای با ارتفاع زیاد نیز وجود دارد.  بازگشت به بالای صفحه

   تولیدات چوبی

·         تیرهای چوبی مخصوص قالب بندی از نوع H20 در تمامی قالب اندی های بتن می تواند به عنوان تیرهای حمال اصلی و فرعی به کار گرفته شود. این تیرهای چوبی با دوام، مقاوم، سبک (Kg/ml5) و انعطاف پذیر بوده و در ابعاد استاندارد 90/2، 45/2، 30/3، 60/3، 90/4، 90/5 متر موجود می باشد. تیرهای چوبی مورد بحث با توجه به سفارش تا طول 12 متر نیز تولید می گردند.
·         شرکت تولیدی مسا در عین حال تخته های چوبی ساخته شده از درختان قوش، صنوبر فنلاندی با روکش صیقلی را نیز تامین می کند. این صفحات چوبی، مقاوم در مقابل فرسودگی و ضربه می باشند و دارای مقاومت زیاد و عمر طولانی هستند. همچنین در ضخامت و ترکیب های متفاوت وجود دارند.
·         پانلهای چوبی سه لایی (3 Ply) با چسباندن لایه های چوبی کاملاَ خشک با چسب غیر قابل نفوذ در مقابل آب تولید شده و بعد از پوشش با صمغ صنعتی مقاومت بیشتری می یابند.         بازگشت به بالای صفحه


  سیستم داربست فنجانی CUP LOCK

·         از این سیستم می توان به عنوان داربست برای کار و یا زیر قالب بندی در هر نوع پروژه های پایین تر از سطح زمین و یا بلند مرتبه استفاده کرد.
·         این سیستم دارای مزیت کاهش نیروی انسانی لازم، مونتاژ و انبار کردن آسان می باشد.
·         اعضای فلزی این سیستم در حوضچه گالوانیزه گرم غوطه ور شده اند و از ظرفیت باربری بسیار بالایی معادل6150 کیلوگرم بر سطح مقطع میله برخوردار بوده و بر اساس استانداردهای BS طراحی شده اند.
راز موفقیت سیستم CUP LOCK در روش اتصال گره ای آن نهفته است با استفاده از ویژگی قفل شدن فنجان اتصال بالایی بدون نیاز به پیچ و مهره و زبانه، می توان چهار (4) عضو افقی را در یک لحظه با عضو عمودی به راحتی متصل کرد و گره اتصال بسیار صلبی بدست آورد.
نصب و برچیدن این سیستم داربست بسیار ساده و آسان می باشد و همچنین عدم استفاده از قطعات اتصالی کوچک خطر گم شدن این قطعات را از بین می برد.
صلبیت، ایمنی و مدولار بودن از مهمترین ویژگیهای این داربستها می باشد و در صورت نیاز در قالب بندی، دالهای بتنی به عنوان قالب میزی نیز قابل استفاده است.
به عنوان داربست تا ارتفاع 130 متر قابل نصب و استفاده می باشد. قطعات تشکیل دهنده این داربست از لوله های گالوانیزه قطر 3/48Φ میلیمتر و بست بتنی اتصال فنجانی، که به فواصل 500 میلیمتری از هم قرار می گیرند، می باشند.  بازگشت به بالای صفحه

  

 سیستم داربست مدلH

·         مونتاژ، حمل و نقل و انبار کردن راحت وآسان، مهمترین امتیازات این سیستم است.
·         دارای ظرفیت باربری بالاست.
·         به عنوان داربست کار و یا قالب میزی از آن می توان استفاده کرد.
مهمترین مزیت این سیستم مونتاژ سریع، اقتصادی بودن و ایمنی بالای آن می باشد.
با وجود قطعات اتصالی قابل اطمینان و دارای ظرفیت تحمل بارهای سنگین، این سیستم مناسب استفاده، به عنوان داربست باربر و بارهای سنگین می باشد.

با قرار دادن سکوها و نردبان مابین چهارچوبهای استاندارد، امکان دستیابی به هر ارتفاعی با اطمینان کامل وجود دارد.  بازگشت به بالای صفحه

 


  

 سیستم شمع بندی تلسکوپی      

·         سیستم شمع بندی تلسکوپی مسا، بر اساس استانداردهای EN1065 طراحی شده است و تمامی شمع ها و قطعات اصلی با روش قوطه وری در حوضچه گالوانیزه گرم پوشش یافته اند.
·         برای قالب بندی هر نوع دال بتنی، دارای سر ستون صلیبی و یا (U شکل)، به همراه سه پایه و تیر چوبی نوع H20 مورد استفاده قرار می گیرد.
·         شمعهای فولادی تلسکوپی قابل تنظیم، در چهار اندازه استاندارد 3000، 3500، 4000 و 4500 میلیمتر ساخته می شوند. بر اساس سفارش، شمعهای ویژه نیز در ابعاد و ظرفیتهای مختلف تولید می گردد.
·         سه پایه ها که ارتفاع بست آنها در 750 میلیمتر است برای نگهداری شمعها در حین تحویل در اختیار خریداران قرار داده می شود.
سایر قطعات از قبیل: قالب تیرهای اصلی و فرعی، سرشمع معکوس و نرده های ایمنی نیز در این سیستم وجود دارد. از چند لایه ها (پلی وود) و یا پانل های سه لایی نیز میتوان به عنوان سطوح تماس با بتن استفاده کرد.  بازگشت به بالای صفحه

 


 سیستم قالب دیواری مدولار PRWF

·         مونتاژ تمامی صفحات و قطعات جانبی این سیستم به علت داشتن بستهای قفلی مدل دستبندی بسیار ساده و سریع است. راحتی در مونتاژ وباز کردن قالب در این سیستم موجب صرفه جویی مهمی در هزینه و نیروی انسانی می گردد.
·         با وجود ترکیب مدولار این سیستم می توان از ورقها در ترکیب بندی ها ی مختلف استفاده نمود. همچنین سیستم می تواند برای پروژه های توسعه به آسانی تطبیق داده شود.
·         سیستم PRWF با دو نوع صفحات مختلف فولادی یا چوبی دارای به ترتیب ظرفیت باربری فشار بتن تازه معادل KN/m2100 و 60 می باشد.
انعطاف پذیرترین سیستم در بین تمامی سیستمهای قالب بندی مطرح بوده و با صفحات و قطعات الحاقی استاندارد می تواند در هر اندازه ای کاملاَ راحت وآسان به کار گرفته شود. حمل و نقل و انبار کردن آسان، مقاومت بالا و کاهش در نیروی انسانی لازم تنها چند نمونه از ویژگیهای این سیستم می باشند.

این سیستم به علت مجهز بودن به تجهیزات و قطعات جانبی می تواند در ساخت ستون نیز مورد استفاده قرار بگیرد.  بازگشت به بالای صفحه


   

 سیستم قالب دیواری فولادی FRWF

·         FRWF یک سیستم قالب بندی مخصوص دیوار بتنی است که مقاوم در برابر فشار بتن تازه معادل KN/m2100 می باشد. در سایه تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در این سیستم، سطوح بتنی با کیفیت بسیار بالا و صیقلی به دست می آیند.
·         تمامی تجهیزات جانبی بر روی صفحات مونتاژ شده و صفحات قابل تا شدن می باشند. این ویژگی سهولت در حمل و نقل و انبار کردن را فراهم می سازد.
·         سرعت و سهولت در مونتاژ سیستم، کاهش در نیروی انسانی لازم را به همراه دارد. به عنوان مثال صفحات FRWF می تواند توسط 2 کارگر ظرف سه الی چهار دقیقه مونتاژ شود.
قالبهای دیواری فولادی FRWF بر اساس استاندارد فرانسوی NFP-93-350 طراحی شده است.
ایمنی در استفاده از اصلی ترین معیارهای طراحی این سیستم می باشد. تمامی تدابیر ایمنی در سطح بالا همانند نردبان، دربهای جانبی اتوماتیک، سرپوش کامپوزیت و نرده های ایمنی که از پایین مونتاژ می شوند، در نظر گرفته شده است.
تمامی بستهای اتصال، روی قالب قرار دارند. صفحات، تا ارتفاع 10 متر، به راحتی مونتاژ می شوند. با نصب دستگاه در بالای قالب، جابجایی همزمان دو صفحه قالب، در وجه دیوار امکان پذیر می گردد. با این ویژگی، از یک سو کاهش ساعات کار جرثقیل را داریم و از سوی دیگر نیز هنگام آرماتوربندی، یکی از صفحات، چسبیده به دیوار بتنی قرار گرفته و دیگری نیز محکم شده در مقابل آن جای می گیرد.           بازگشت به بالای صفحه

سیستم قالب دیواری فولادی ERWF

·         این سیستم سطوح بتنی صیقلی با کیفیت عالی به دست می آورد و لذا هزینه های نازک کاری و نیروی انسانی را کاهش می دهد.
·         در مقایسه با دیگر سیستم ها، دارای مقاومت در برابر فشار بتن تازه KN/m260، سیستمی سبک تر است.
·         عمری طولانی داشته و در هر نوع دیوار بتن آرمه و شافت بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.
سیستم قالب دیواری فولادی ERWF با وجود قطعات الحاقی و صفحات استاندارد در اندازه های مختلف قابل استفاده می باشد.
به علت جنس فولادی مقاوم و با دوام امکان استفاده متعدد در پروژه های مختلف وجود دارد.
در سازه هایی که قالب فقط در یک طرف قرار می گیرد همانند دیوارهای حائل، فونداسیونها و دیوارهای سد قابل استفاده است و به کمک قطعات الحاقی خاص نیاز به محکم شدن توسط میله های تثبیت کننده از بین می رود. (تای رادها)  بازگشت به بالای صفحه

 
 سیستم قالب فولادی ASCF
·         یک سطح بتنی صاف بدون نیاز به تعمیر را تامین می کند.
·         سهولت در مونتاژ و برچیدن سیستم، موجب کاهش در نیروی انسانی لازم می شود.
·         به علت داشتن قابلیت تغییر اندازه، بتن ریزی ستونهایی با ابعاد مختلف، توسط یک قالب را فراهم می سازد.
این سیستم قابل تنظیم، با قابلیت افزایش ابعاد مقطع به میزان 50 میلیمتر می باشد لذا می تواند در ساخت تمامی سطونهای دارای مقطع 300*300 میلیمتر تا 1000*1000 میلیمتر مورد استفاده قرار بگیرد.
دو نوع قالب مختلف در این سیستم تحمل فشار بتن تازه معادل KN/m2100 و 80 را دارند. قالب ستونها بر اساس ارتفاع مورد نظر به صورت چند مدول و یا یکپارچه تولید می شوند.
قالب ستونهای دایره ای از دو نیم دایره تشکیل می شوند بدین ترتیب نصب و باز کردن آنها بسیار سریع است.
قالب برای ستون با مقطع بیضی و ستون دارای سر ستون، نیز با سفارش قابل تولید می باشد.
سیستمهای خاص قالب بندی برای پایه های پل و اسکله ها نیز قابل دسترس می باشند.  بازگشت به بالای صفحه

 

 

سیستم قالب بندی میزی
·         این سیستم برای قالب بندی دالهای بتنی در سطحی وسیع و به صورت یکجا می باشد، علی الخصوص در سازه هایی با دالهای فاقد تیر امتیز بالایی دارد.
·         ارتفاع میز این سیستم قابل تنظیم است لذا در ساختمانهایی که ارتفاع طبقات در آنها متغیر است، به راحتی قابل استفاده می باشد.
·         سیستم قالب بندی میزی در مقایسه با قالب بندی با صفحات افقی و داربست، امکان نصب و برچیدن بسیار سریعی فراهم می سازد و از نظر هزینه نیروی انسانی و تجهیزات با صرفه تر محسوب می گردد.
با توجه به ضخامت دال بتنی و فواصل ستونها از یکدیگر، می توان از دو مدل مختلف سیستم قالب بندی میزی تلسکوپیک و یا U شکل استفاده کرد.
طراحی پایه های سیستم قالب بندی میزی به صورت تاشونده نیز امکان پذیر است.
در این سیستم با روکش از نوع چند لایه (پلی وود)، امکان استفاده از تیرهای فولادی و چوبی از نوع H20 به عنوان حمال اصلی و فرعی نیز وجود دارد.
قالب های میزی با تکیه گاه هایی که قاشق نام دارند و با کمک جرثقیل به صورت کاملاَ مطمئن به محل سازه های بعدی انتقال داده می شوند. با تعبیه نرده های ایمنی و قطعات جانبی در اطراف طبقه، ایمنی کامل تامین می گردد.
سیستم قالب بندی میزی فولادی به همراه سیستم قالب بندی تونلی در سازه های با دهانه بزرگ قابل استفاده می باشد.  بازگشت به بالای صفحه

 

 

 

 سیستم قالب بندی پیش ساخته PRECAST
·         قطعات بتنی پیش ساخته مخصوص جبهه نما و در قالب های میزی هیدرولیک و مرتعش، قطعه ها به طور افقی بتن ریزی شده و به طور عمودی از داخل قالب بیرون آورده می شوند.
شرکت تولیدی مسا به منظور ساخت قطعات مختلف بتنی جبهه نما، بر روی میزهای قالب، قالبهایی نیز طراحی و تولید می کند.سطح بتنی با کیفیت عالی، کاهش نیروی کار و کاهش تنوع در مصالح ساختمانی امتیزاتی است که قطعات پیش ساخته جبهه نما به دست می دهند.
شرکت تولیدی مسا، علاوه بر قالب قطعات جبهه نما برای ساخت نیم دیوار پله ها، آستانه دربها، بالکن ها و نیم دیوار سقف های شیب دار (شیروانی) نیز قالبهایی برای بتن ریزی به صورت افقی و عومودی تولید می نماید. برای ساخت قطعات مختلف قالب های چند منظوره نیز وجود دارد.
در موازات تولید این قالبها، برای اموری از قبیل مهار در بتن (آنکراژ) مهار در بتن و سیستم بالابر و انتقال در ارتفاع نیز خدمات مهندسی ارائه می گردد. شرکت تولیدی مسا، در ساختمانهای صنعتی برای قطعات پیش ساخته باربر از قبیل ستون، تیر و اسکلت و سقفهای شیبدار (شیروانی) و غیره نیز خدمات مشابهی ارائه می کند.  بازگشت به بالای صفحه

 

 

 

© 2008 ApadanaBana Company. All rights reserved.